آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید

آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید

این روزها به یک فرصت برای ثروتمند شدن تبدیل شده اما آیا همه سرمایه گذاران خوش شانس خواهند بود؟

آیا فناوری بلاک چین مورد تایید است؟

طلا و ارزهای کاغذی شاید صدها و بعضا هزاران سال میان مردم مورد داد و ستد قرار گرفته اند اما فناوری بلاک چین که بر روی آن پیاده شده اند عمر بسیار کوتاهی دارد.
 
سامسونگ، مایکروسافت و آی‌بی‌ام (شرکت ماشین آلات بین‌المللی کسب و کار) از پتانسیل بالای تعریف کرده اند و از نتایج تست هایشان گفته اند. این موارد شاید به عنوان یک حرکت رو به جلو برای بلاک چین تلقی شود اما هنوز اختلاف نظرها و تردیدهایی وجود دارد. تردیدهایی که ممکن است باعث شود بلاک چین به عنوان یک فناوری جهانی و کاربردی شناخته نشود. همین موضوع میتواند یک نگرانی برای سرمایه گذاران این حوزه تلقی شود.

چگونه نوسانات ارزی بر روی سرمایه من تاثیر می‌گذارند؟

نوسانات ی گاهی باعث ایجاد عرق سرد بر پیشانی سرمایه گذاران می‌شود! ارزهایی که بطور ناگهانی سقوط میکنند و در کسری از ثانیه مجددا صدها دلار افزایش پیدا میکنند. بیت کوین که یک سال پیش ۷۳۰ دلار قیمت داشت امروز به بیش از ۱۰ هزاردلار رسیده است.
 
این بی ثباتی قیمت ممکن است برای یک عده حکم کارت قرعه کشی را داشته باشد تا سریعا به یک پول هنگفت برسند اما اگر به دنبال یک سرمایه گذاری پایدار هستید؛ گزینه خوبی برای این موضوع نیستند!

آیا فناوری بلاک چین کنترل شده است؟

درست همانطور که رویدادهای ژئوپلیتیک می توانند بر ارزش یک ارز حکومتی تأثیر بگذارند، قوانین و مقررات نیز مستقیما بر حال و روز یک میتواند اثر گذار باشد.
 
میتوانند خطری بالقوه برای پول های کاغذی بشمار بروند از این رو دولت ها در تلاش هستند تا بلاک چین را در کنترل خود بگیرند. این تلاش ها در صورت نتیجه دادن میتواند باعث کاهش شدید ارزش ارزهای رمزنگاری شود.

آیا فناوری بلاک چین ایمن است؟

هر چه قدر که صرافی های جدید تاسیس میشوند، ارزهای دیجیتال نیز مورد تهدید قرار میگیرد. یکی از مشهورترین سرقت های دنیای ارزهای دیجیتال، هک شدن صرافی Mt. Gox در سال ۲۰۱۴ است که مبلغی بالغ بر ۴۷۳ میلیون دلار مورد دستبرد قرار گرفت. امکان هک کردن بلاک چین امری ناممکن است اما حملات به صرافی ها و سایتهای خدمات کیف پول صورت میگیرد.

حملات ۵۱ درصد (۵۱% Attack) به یک وضعیت احتمالی و اضطراری گفته میشود که در آن ماینرهای () ، ۵۱ درصد از شبکه را در کنترل خود میگیرند. این وضعیت باعث میشود تا استخراج کنندگان بتوانند تنها تراکنش های خاص را انتخاب کنند و یا برخی تراکنش ها را برگشت بزنند و یا مقداری مشخص از شان را چندین بار خرج کنند!

ICO ها

ICO ها یکی از راه های سرمایه گذاری در است. در این حوزه گروه هایی چه با ماهیت مشخص و چه ناشناس وجود دارند که برای معرفی ارز خودشان به کمک شما نیاز دارند. شما با سرمایه گذاری بر روی این ICO ها و خرید شان با قیمت بسیار کم، از آن ها حمایت میکنید. در صورتی که علاقه مند به مشارکت در یک ICO شدید حتما این بررسی را داشته باشید که سازندگان ICO چه کسانی هستند و اهداف ICO در آینده چیست.

نوشته اولین بار در . پدیدار شد.

آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *